Canan Dağdeviren Kimdir?

Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdu

Canan Dağdeviren, 4 mayıs 1985 tarihinde İstanbul, Üsküdar’da Adanalı bir anne ve Sivaslı bir babanın ilk çocuğu olarak doğmuştur. Caner ve Emre adında iki erkek kardeşi vardır. 5 yaşındayken babasının hediye ettiği Marie Curie ile ilgili bir kitap okumayla fiziğe karşı ilgisi oluştu. Büyüdüğünde de Marie Curie‘nin eşi Pierre Curie‘nin keşfi piezoelektrikten ilhamla aletler üretti. İlkokulu ve ortaokulu okuduktan sonra liseyi Kocaeli‘e okurken 1999 depreminde okulu hasar gördüğü için, Adana Seyhan ÇEAŞ Anadolu Lisesi’ne misafir öğrenci olarak gönderildi. Ardından Ankara‘da Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden 2007 yılında mezun oldu. İstanbul’da Sabancı Üniversitesinde tam burslu olarak Malzeme Bilimi ve Mühendisliği programındaki yüksek lisans eğitimini 2009’da bitirdi. Canan Dağdeviren, 2009 yılında Fulbright bursu kazanarak (UIUC)’da ABD‘de Illinois’te bir devlet üniversitesi olan University of Illinois at Urbana-Champaign’de Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde doktora eğitimine başladı. Doktora süresince fizik, elektronik, kimyp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir, vücut içine ve deri üstüne yapıştırılabilir/giyilebilir elektronik aletler üzerinde çalışmalar yaptı. Canan Dağdeviren Türkiye’nin bilim dünyasındaki genç yeteneklerinden biridir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden ikisinde birden aynı anda proje yürütme ayrıcalığına sahip. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Koch Laboratuvarı’nda çalışmalarını sürdürüyor. Harvard Üniversitesi‘nde ise genç akademi üyeliği var.

İstanbu Kız Öğrenci Yurdu
İstanbu Kız Öğrenci Yurdu

Tanıtım Filmi

Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdu

Canan Dağdeviren kız öğrenci yurdu olarak öğrencilerimize otel ve ev konforunda hizmet veriyor ve onların tüm haklarını; ırk, dil, din, renk, siyasi görüş ve aile statüsü gözetmeden, adil ve eşit sahipleniyor ve sıcak bir aile ortamı oluşmasını sağlıyoruz. Toplamda 16.000 metrekare alan üzerine kurulmuş olan 22 katlı yurdumuzda 174 oda bulunmaktadır. Yurt içerisinde öğrencilerimiz için sauna, fitness, sinema , Türk hamamı, revir, mescit, kütüphane, restaurant, bavul odası ve çamaşır yıkama- kurutma odaları alanlarımız mevcuttur.

Vizyonumuz

Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdu

Yurdumuzda öğrencilerimizin güvenliğini sağlamak amacıyla yurda giriş- çıkışlar da parmak izinin yanı sıra 24 saat gece görüşlü kamera sistemi ve profesyonel güvenlik ekibiyle takip edilmektedir. Depreme dayanıklı yapılan yurdumuzda öğrencilerimizin yurt yaşamını kolaylaştırmak ve rahat etmeleri tüm odalarımızda banyo,wc, bazalı yatak (ortopedik), çalışma masası-sandalyesi, kitaplık, giysi dolabı, komodin, mini buzdolabı, telefon, 2 adet televizyon, 7/24 sıcak su, saç kurutma makinesi, wifi ve merkezi ısıtma bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin velileri için misafirhane hizmeti sunulmaktadır.

İstanbu Kız Öğrenci Yurdu